Dizi İle İngilizce Öğrenme Bloğu

Merhaba bu yazıda dizi izleyerek İngilizce öğrenmek konusuna değinmek istiyorum. Ayrıntılı, anlaşılır ve tam olarak rehber niteliği taşıyan bir içerik olsun istiyorum. Umarım öyle olur :) İlk olarak bu içerikte neler olacak kısaca bahsedeyim. Öncelikle, ingilizce dizi veya film izlemek ingilizceyi geliştirir mi sorusu ile başlayacağız. Ardından, İngilizce öğrenmek için dizi nasıl izlenmeli sorusuna bakacağız. Bu noktada paylaşacağım yöntemin çok hoşuna gideceğini umuyorum.

İngilizce geliştirmek için dizi önerisi dendiğinde birçok kişi kendi deneyimlerine göre bir dizi listesi çıkarabiliyor. Aslında bu tür listeler genel olarak öneren kişinin ingilizce seviyesine göre farklılık gösteriyor. Yani, kişinin ingilizcesi ortalamanın üstünde ise daha zorlu dizileri önerebiliyor çünkü ona göre o diziler gayet anlaşılır geliyor. Ama bu yazıda paylaşılacak olan öneri diziler listesi tamamen objektif bir şekilde hazırlandı yani hiçbir şekilde kişisel deneyimler veya yorumlar içermiyor.

İngilizce dizi ve filmlerde en sık kullanılan kelimeleri öğrenmenin birçok avantajı vardır. Bu kelimeleri öğrendiğinizde dizi ve filmleri rahatlıkla ingilizce altyazılı veya altyazısız anlayabilecek konuma gelebilirsiniz. Ayrıca dizilerde kullanılan kelimeler genellikle günlük dilde kullanılan kelimeler de olduğu için bu kelimeleri öğrenmek ingilizce konuşma yeteneğinizi de geliştirecektir. Sizler için yaklaşık 30 dizi ve 30 film taradık. En sık kullanılan 5000 kelimeyi belirledik. Hatta hepsininin anlamını bulduk. Yetmedi sizler için bu kelimeleri çalışabileceğiniz Quizler hazırladık :) Çalışması kolay olsun diye kelimeleri 1000 er 1000 er bölüp 5 farklı liste oluşturduk. Vereceğim linklerden kelimeleri çalışacağınız quiz sayfasına ulaşabilirsiniz.