Diziyleogren Nedir? Nasıl Çalışır?

Diziyleogren.com kısaca nedir?

Diziyleogren.com ingilizce öğrenmek için dizi izleyenlere yönelik kurulmuş bir platformdur. İçerisinde bulunan birçok dizi ve filmden dilediğinize tıklayarak o dizide kullanılan tüm İngilizce kelimelere ve anlamlarına eğlenceli quiz eşliğinde çalışabilirsiniz. Android cihazınızda Diziyle Öğren'i kullanmak isterseniz Google Play'den ücretsiz bir şekilde indirebilirsiniz.

DiziyleOgren Ücretli mi?

DiziyleOgren.com'u tamamen ücretsiz bir şekilde kullanabilirsiniz.

Nasıl Kullanabilirim?

İngilizce öğrenmek için dizi tavsiyesi arıyorsanız bizim önerimiz öncelikle Çok Kolay seviyesindeki dizilerden başlamanız. Sizler için detaylı bir çalışma sonrası sitede bulunan tüm dizi ve filmlerin zorluğunu belirledik. Seviyenize göre dizi veya filmi seçtikten sonra sırayla şu adımları takip ederek ingilizcenizi geliştirebilirsiniz:

- diziyleogren.com'a gidin.

- İstediğiniz bir dizi veya filme tıklayın.

- Sezon ve bölüm seçin.

- O bölümde kullanılan tüm kelimeler ve anlamları karşınıza gelecek.

- İngilizce seviyenize göre zorluk barını kullanarak sadece zor kelimeleri çalışmayı seçebilirsiniz. Bar çubuğunu kaydırarak zorluk seviyesini belirliyoruz.

- Çalış butonu yardımıyla seçtiğiniz kelimelere eğlenceli quiz eşliğinde çalışıyoruz.

- O dizide geçen tüm kelimeleri öğrendiniz. Artık altyazısız izleyebilirsiniz.

Sadece Kelimeler Mi Var?

Yasal kurallar gereği dizi veya filmlerin kendisini maalesef yayınlayamıyoruz. Kelimeleri siteden öğrendikten sonra bahsi geçen dizi veya filmi başka platformlar üzerinden izleyebilirsiniz.

İzlemek İstediğim Film veya Dizi Sitenizde Yer Almıyor

Diziyleogren.com yeni yola çıkmış ve gelişmeye devam eden bir projedir. İletişim formumuzdan izlemek istediğiniz dizi veya filmi bize belirttiğiniz takdirde en kısa zamanda eklemeye çalışacağız.

Kelimelerden Dolayı Spoiler'a Rastlamam Mümkün Mü?

Spoiler gibi izleme zevkinizi kıracak bir durumla karşılaşmamanız için kelimelerin gösteriliş sırasını tamamen rastgele yaptık. Yine de herhangi spoiler içerdiğini düşündüğünüz herhangi bir durumla karşılaştığınız zaman iletişim formumuzdan bize bu durumu bildirebilirsiniz.

İngilizce Öğrenmek İçin Dizi Nasıl İzlenmeli?

Bizim önerimiz öncelikle Çok Kolay seviyesindeki bir diziyi belirlemek. Daha sonra ilk bölümün tüm kelimelerini siteden çalışıp öğrenmek. Son olarak da o bölümü önce İngilizce altyazılı olarak izlemek. Daha sonra bir kez de altyazısız izlemek. İlk seferde anlamamanız çok normal. Önemli olan pes etmeden devam etmek. Başlangıçta sadece o bölümün konusunu genel hatlarıyla anlamaya çalışın. Zamanla tüm cümleleri anlamaya başlayacaksınız. Bu yöntemi dizinin tüm bölümlerine uygulayarak diziyi bitirdiğinizde fark edilir derecede İnglizceniz gelişecek.

İngilizce Öğrenmek İçin Dizi Önerileri Listesi?

Bu konuda sizlere rehberlik edebilmek için birçok blog içeriği üretiyoruz. İçeriklere ulaşmak için BLOG sayfamızı ziyaret edin.

Sizinle Nasıl İletişime Geçebilirim?

Soru ve önerilerinizle alakalı bizimle iletişime geçmek için iletişim formumuzu kullanabilirsiniz. Size en kısa sürede yanıt vermeye çalışacağız.

Bu Platformu Beğendim. Size Nasıl Destek Olabilirim?

Sosyal medya hesaplarımızı takip edebilir, arkadaşlarınıza ve ingilizcesini geliştirmek isteyen herkese diziyleogren.com’u önerebilirsiniz. Şimdiden çok teşekkürler :)