İngilizceyi Dizilerden Öğrenmek İsteyenler İçin En Kolay 8 Dizi

İngilizce geliştirmek için dizi önerisi dendiğinde birçok kişi kendi deneyimlerine göre bir dizi listesi çıkarabiliyor. Aslında bu tür listeler genel olarak öneren kişinin ingilizce seviyesine göre farklılık gösteriyor. Yani, kişinin ingilizcesi ortalamanın üstünde ise daha zorlu dizileri önerebiliyor çünkü ona göre o diziler gayet anlaşılır geliyor. Ama bu yazıda paylaşılacak olan öneri diziler listesi tamamen objektif bir şekilde hazırlandı yani hiçbir şekilde kişisel deneyimler veya yorumlar içermiyor. Acaba dizilerin zorluğunu bireysel deneyimlerden arındırılmış herkesin kabul edebileceği bir şekilde belirleyebilir miyiz sorusu ile yola çıktık ve küçük çaplı bir yapay zeka geliştirdik. Geliştirdiğimiz bu yapay zeka dizilerde kullanılan kelimelerin zorluğuna göre o dizi için 100 üzerinden bir zorluk belirliyor. Konuyu dağıtmamak ve sizleri sıkmamak adına yazdığımız yapay zekanın çalışma prensiplerini ayrıntılı bir şekilde yazmayacağım. Belki bir diğer yazıda bunu ayrıntılı olarak işleyip öneri ve görüşlerinizi alabiliriz.

Listeye geçmeden önce ufak bir uyarı yapmak istiyorum. Her geçen gün yeni bir diziyi tarayıp kelimelerini çıkartıyoruz bu yüzden veritabınımızdaki kelime sayısı günden güne artıyor. Sonuç olarak elimizdeki veri değiştiği için yapay zekamızda dizilerin zorluğu hakkındaki kararını değiştirebiliyor. O kararını değiştirdikçe biz de bu yazıyı güncelleyeceğiz. Günler geçtikte o daha isabetli kararlar vermeye başlayacak ve biz de size daha sağlıklı önerilerde bulunabileceğiz. Bu yüzden bu yazıyı bir ay sonra tekrar okuduğunuzda dizilerin zorluk seviyelerinde birkaç değişiklik hatta listeye yeni eklenen diziler veya çıkarılan diziler görmeniz gayet doğal.

Bilmeyenler için küçük bir hatırlatma daha yapayım. Burada paylaşacağım tüm dizilerin kelimelerine diziyleogren.com’dan çalışabilirsiniz. Tek yapmanız gereken dizinin üstüne tıklamak. Sezon ve bölüm seçtikten sonra o bölümde kullanılan tüm kelimeler ve anlamları karşınıza gelecek. Dilerseniz Quize’e git butonu yardımıyla tüm kelimeleri eğlenceli Quiz eşliğinde çalışarak öğrenebilirsiniz. Tüm kelimeleri öğrendikten sonra aynı bölümü bir kere ingilizce altyazılı bir kere de altyazısız izlediğinizde tüm kelimeleri tamamen pekiştirmiş olacaksınız. Tüm diziyi bu yöntem ile bitirdiğinizde inglizce seviyenizde fark edlir derecede bir gelişim olacak. Şimdi vakit kaybetmeden listeye geçelim…

1) Extra English Dizisinin Zorluğu %1

İngilizce öğrenmek için dizi izleyenlere yönelik olarak çekilmiş olan Extra English dizisi 100 üzerinde 1 puan aldı. Bu dizi başlangıç için iyi bir seçim diyebiliriz. Dizide toplam 1.689 farklı kelime kullanılmış. Yapay zeka bu kelimelerden 1.004 tanesini kolay, 325 tanesini orta 360 tanesini zor olarak belirlemiş. Dizide kullanılan tüm kelimelere BURADAN çalışabilirsiniz. Ayrıca dizinin tüm bölümlerini Şuradan İngilizce altyazılı olarak izleyebilirsiniz.

Extra English Dizisi Zorluk Analizi

2) Friends Dizisinin Zorluğu %2

Friends dizisi 100 üzerinde 2 puan aldı yani oldukça kolay bir dizi diyebiliriz. Dizide toplam 6.825 farklı kelime kullanılmış. Yapay zeka bu kelimelerden 1.487 tanesini kolay, 1.626 tanesini orta 3.712 tanesini zor olarak belirlemiş. Dizide kullanılan tüm kelimelere BURADAN çalışabilirsiniz.

Friends Dizisi Zorluk Analizi

3) The Walking Dead Dizisinin Zorluğu %5

The Walking Dead dizisi 100 üzerinde 5 puan aldı. Dizide toplam 6.407 farklı kelime kullanılmış. Yapay zeka bu kelimelerden 1.532 tanesini kolay, 1.552 tanesini orta 3.323 tanesini zor olarak belirlemiş. Dizide kullanılan tüm kelimelere BURADAN çalışabilirsiniz.

The Walking Dead Dizisi Zorluk Analizi

4) The End of the Fucking World Dizisinin Zorluğu %10

The End of the Fucking World dizisi 100 üzerinde 10 puan aldı. Dizide toplam 1.239 farklı kelime kullanılmış. Yapay zeka bu kelimelerden 809 tanesini kolay, 201 tanesini orta 229 tanesini zor olarak belirlemiş. Dizide kullanılan tüm kelimelere BURADAN çalışabilirsiniz.

The End of the Fucking World Dizisi Zorluk Analizi

5) The 100 Dizisinin Zorluğu %24

The 100 dizisi 100 üzerinde 24 puan aldı. Dizide toplam 5.239 farklı kelime kullanılmış. Yapay zeka bu kelimelerden 1.453 tanesini kolay, 1.346 tanesini orta 2.440 tanesini zor olarak belirlemiş. Dizide kullanılan tüm kelimelere BURADAN çalışabilirsiniz.

The 100 Dizisi Zorluk Analizi

6) Vikings Dizisinin Zorluğu %25

Vikings dizisi 100 üzerinde 25 puan aldı. Dizide toplam 3.721 farklı kelime kullanılmış. Yapay zeka bu kelimelerden 1.285 tanesini kolay, 941 tanesini orta 1.495 tanesini zor olarak belirlemiş. Dizide kullanılan tüm kelimelere BURADAN çalışabilirsiniz.

Vikings Dizisi Zorluk Analizi

7) How I Met Your Mother Dizisinin Zorluğu %25

How I Met Your Mother dizisi 100 üzerinde 25 puan aldı. Dizide toplam 8.888 farklı kelime kullanılmış. Yapay zeka bu kelimelerden 1.539 tanesini kolay, 1.826 tanesini orta 5.523 tanesini zor olarak belirlemiş. Dizide kullanılan tüm kelimelere BURADAN çalışabilirsiniz.

How I Met Your Mother Dizisi Zorluk Analizi

8) Legion Dizisinin Zorluğu %26

Legion dizisi 100 üzerinde 26 puan aldı. Dizide toplam 3.306 farklı kelime kullanılmış. Yapay zeka bu kelimelerden 1.340 tanesini kolay, 885 tanesini orta 1.081 tanesini zor olarak belirlemiş. Dizide kullanılan tüm kelimelere BURADAN çalışabilirsiniz.

Legion Dizisi Zorluk Analizi
Bu yazıda listelediğimiz dizilerde kullanılan tüm kelimelere çalışmak istiyorsan hemen BURADAN diziyleogren.com'a ücretsiz bir şekilde üye olabilirsin. Bu sayede üyelere özel aylık yarışmalara katılarak ödül kazanma şansı da elde edersin.

Yapay zeka tarafından hazırlanan ingilizce geliştirmek için en uygun diziler listesinin sonuna geldik. Yaptığımız çalışmalarda bazı diziler 100 üzerinde 80 puan ve üzeri aldı. Onları da bir diğer yazıda zor diziler başlığı ile paylaşmayı düşünüyorum. Buraya kadar okuduğunuz için teşekkür ederim umarım yararlı olmuştur. Eğer yararlı olduysa bu yazıyı paylaşarak bize destek olabilirsiniz.

Dizi İzleyerek İngilizce Öğrenmek Ayrıntılı Rehber

Bu yazıda dizi ile ingilizce öğrenmek için diziler nasıl izlenmeli sorusunu yanıtladık.

Devamını Oku
İngilizce Dizi ve Filmlerde En Sık Kullanılan 5000 Kelime

En sık kullanılan kelimelerin anlamlarını ve Quiz linklerini paylaştık.

Devamını Oku